O mnie

Cześć, nazywam się Ania Kaniewska Tavares.

Pochodzę z małej miejscowości na Mazowszu. W 2012 postanowiłam zacząć studia i przeprowadzić się do Krakowa. Tam moje życie obróciło się do góry nogami.

Zawsze lubiłam podróżować, jeździłam na wszystkie wycieczki szkolne, harcerstwo itp. Ale dopiero slajdowisko podróżnicze w Krakowie, pokazało mi, że niemożliwe nie istnieje i mogę jechać, gdzie mi się tylko zapragnie. Tam dowiedziałam się o trzech blogach, które śledzę do dziś: Życie Jest Piękne, Plecak Wspomnień, Busem Przez Świat. Od tamtego momentu zaczęłam organizować sobie małe i większe wyprawy. Przez te pięć lat mieszkałam już w Anglii, Irlandii, Holandii, a teraz jestem w Brazylii.

page.jpg
Przekrój z życia

Ameryka Południowa jest moim domem już prawie rok i jest to mój drugi raz w Brazylii. Jak widać, zmieniłam tu stan cywilny. Oprócz tego mieszkam, pracuję i staram się podróżować. Ot tak, normalne życie.

 

Wiele osób z Polski pyta mnie jak tu wygląda życie, co ja tu robię itp. Kilka osób sugerowało mi, że może bym zaczęła coś pisać, ale jakoś mi to nie szło. Mimo tego, że skończyłam studia dziennikarskie, nie czuję się w tej dziedzinie najlepiej. Ale ostatnio obchodziłam swoje 24 urodziny, więc z tej okazji sprawiłam sobie wyjazd do Rio de Janeiro. Widziałam tam niesamowite rzeczy i tak sobie pomyślałam, że mam szczęście, że mogę to zobaczyć. Ale moja rodzina, przyjaciele i znajomi. Co z nimi? Może jednak warto spróbować.

DSC_3063.JPG
Brazylijska flaga – Ilha Grande

Kuba z plecakwspomnien.pl napisał
“Myślę, że każdy podróżnik winny jest społeczeństwu podzielenie się swoimi przygodami. Nigdy nie wyjechałbym z domu gdyby nie kilka osób, ich opowieści, blogi. Zainspirowany nimi, udałem się w podróże, o których teraz opowiadam na swoim blogu. Staram się, aby moje relacje były inspiracją dla innych. Staram się przekazywać dalej piękną pasję podróżowania!”

Absolutnie się z tym zgadzam. Może właśnie, gdyby nie Kuba, Michał i Karol, nie byłabym w tym miejscu, w którym jestem dzisiaj. Wielkie dzięki chłopaki.

A teraz ja zabieram się do działania.

Także ten blog to będą moje próby pokazania Wam tego świata. W większości będą to posty o Brazylii, ale będę starała się wrócić wspomnieniami do minionych lat i minionych podróży.
Będą to tylko moje spostrzeżenia i przemyślenia. Możecie się z nimi nie zgadzać, może ktoś będzie miał inny punkt widzenia. Ja nie jestem specjalistą w zakresie podróżowania, ale miłośnikiem życia.

Zapraszam serdecznie!

 

Moje motory napędowe:

Reklamy